• Cumartesi 29 Şubat

Youtube'da İzlenme Sayılarını Arttırmanın Yolları

Youtube'a çektiğiniz ya da hazırladığınız videonuzu yükledikten sonra yapılacak şeyler belli ve sınırlı: Videoyu sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak, yakınlarınızdan izlemesini ve paylaşmasını istemek ve son olarak da videonun izlenme oranları artıyor mu diye beklemek. bu döngü çoğu zaman videonuzun izlenmesinin istenilen oranlarda artmaması ile sonuçlanır. Peki Youtube'a yüklediğiniz bir videonuzun izlenme sayılarını arttırmanın yolu gerçekten bu kadar sınırlı mı? Aslında değil ancak pek çok kişi henüz bunu bilmiyor. Gelin Youtube'da izlenme sayılarınızı arttırmanın yollarına bir de birlikte bakalım.    

1) Video Çevresinde Hatırlatmalar

Youtube'da video izlerken videonun sağından solundan çıkan notlar eminim hepinizin dikkatini çekmiştir. Bu notlar aslında izlenme sayılarını arttıracak önemli bir araç. Bu açıklamalar ile izleyicinin diğer videolarınız ile bağlantı kurulmasını sağlamış oluyorsunuz.  Videonuza mutlaka ''Beni takip et'', ''Üye ol'' gibi hatırlatmalar koyun.  

2) Playlist

Playlist oluşturmanız halinde videolarınız arama moturunda da ayrı ayrı çıkacaktır. Yani listenizdeki bir video ile ilgili arama yapan biri, o videoyuı seyrettikten sonra sizin diğer videolarınıza da ulaşma imkanı bulacaktır.  

3) Üyelik

Üyelik video izlenme sayınızı arttıracak en önemli etkenlerden biridir. Kanalınıza üye olanlar tüm videolarınıza erişebilecek, videolarınızı ana sayfalarında görüntüleyebilecekler. Bu nedenle kanalınıza ne kadar çok kişi üye olursa izlenme sayınız da otomatik olarak artmış olacak. İnsanların kanalınıza üye olması için çalışın. Bunun etkili yollarından biri başta de belirtiğimiz gibi videolarınıza ''Üye ol'', ''Takip et'' gibi hatırlatmalar yerleştirmek.  

4) Bülten

Videolarınız ile birlikte yavaş yavaş kanalınıza üyeler gelmeye başlıyor. Üyelerinizle iletişim kurabilmek için Youtube'un devreye doktuğu bülten hizmetinden yararlanabilirisiniz. Hazırlayacağınız bültenleri sayfanıza koyarak sizi takip edenlerle iletişime geçebilir böyle üyelerinizle aranızdaki etkileşimi güçlendirebilirsiniz. İletişim halinde olmak sosyal medyanın ana damarıdır.  

5) Videoyla Cevap Verme

İzleyici arttırmanın en etkili yollarından biri de videolara videonuz ile cevap vermektir. Bu bir nevi link paylaşma işlemidir. Youtube'da var olan bir videonun altında kendi videounuzun linkini referans olarak göstererek cevap bırakabilirsiniz. Böylece o videodan gelen kullanıcıların sizin kanalınıza da üye olmaları ihtimalini arttırırsınız.  

6) Güncel İçerikler

Sosyal platformların her alanında olduğu gibi Youtube'da da güncel olabilmek çok önemli. Gündemde olan konular ile ilgili özgün ve yaratıcı bir içerik üretmeniz halinde kanalınız çok daha hızlı fark edilecektir. Youtube günümüzde artık neredeyse Google arama moturu gibi kullanılıyor. Gündemde var olan konular ile ilgili videolar hazırlamanız haliyle izleyici sayınızı arttırmada etkili bir yol oynamış oluyor.

Özge

Özge

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

Önceki

Girişimlerinizi Yurt Dışına Taşımanın Yolları

Sonraki

Bedelli Askerlikte Son Durum