• Çarşamba 01 Nisan

Seyahat İçin Yararlanabileceğiniz Akıllı Telefon Uygulamaları

Seyahat planlaması yaparken hava durumu, rota, konaklanacak yer seçimi gibi aşamaları basitçe çözmenizi sağlayacak ayrıca seyahatiniz esnasındaki olası pürüzleri de ortadan kaldırmada yararlanabileceğiniz akıllı telefon uygulamalarını duymuş muydunuz?   Akıllı telefon uygulamaları hayatımıza ağırlıklı olarak sosyal medya ve eğlence/oyun sektörü üzerine giriş yapsa da aslında hayatınızın birçok aşamasında yararlanabileceğiniz fırsatlar sunan uygulamaların sayısı her geçen gün artıyor. Seyahatinizi daha da güzelleştirecek ve maksimum verim almanızı sağlayacak uygulamalar da bu alanların başında gelmekte.    

1) Google Maps!

Google haritalar uygulaması ile gideceğiniz yeri işaretlediğin takdirde rotan, kaç dakikada varacağın, hangi araçlarla ulaşabileceğine dair birçok bilgiye telefonundan saniyeler içinde ulaşabilirsin.  Gideceğin yeri işaretlemek için çok kolay çünkü uygulamanın GPS özelliği adını yazdığın an gideceğin yeri zaten harita üzerinden bulacak.  

2) Booking

Uluslararası hizmet sağlayan Booking.com tatile çıkmadan önce gideceğiniz bölgedeki sizin için en uygun oteli bulmanızı sağlayacak bir uygulama. İstediğiniz otelin özelliklerini ve fiyat aralıklarını filtreleyerek sizin için en uygun otelden en uygun fiyata yer ayırtabilirsiniz.  

3) Airbnb

Booking ile kalacağınız oteli bulabiliyorsunuz, Airbnb ise otel değil seyahati için ev kiralamayı düşünenlere göre bir uygulama. Bu uygulama ile gideceğiniz bölgede tatil için kiralamaya açık evlere bakıp konaklayacak yer bulma imkanınız oluyor.    

4) Hostelbookers - Hostelworlds

Yurt dışı seyahatine çıkacaksınız; aradığınız ise ne otel ne de ev. Hostel ya da yurtlarda kalmayı planlıyorsanız hostelbookers  ya da hostelworlds uygulamaları ile gideceğiniz bölgedeki yurtların bilgisine ulaşabilir, sizin için en uygun olana karar verebilirsiniz.  

5) SkyCanner

SkyCanner uygulaması ile uçak biletinizi kolayca alabilir ayrıca otel ve araç kiralama gibi hizmetlere de aynı uygulamadan ulaşma şansı yakalayabilirsiniz. Yurt dışı seyahatlerinde tam bir kurtarıcıdır.  

6) Google Translate

Yurt dışı seyahatinizde yerel dili kullanmaya ihtiyaç duyduğunuz anlar olabilir. Bu durumda Google Translate ile basit çeviriler yapmak işinizi kolaylaştırır. Üstelik Google Translete ile fotoğraf üzerinden de çeviri yapmak mümkün oluyor. Örneğin yazmadan da bir tabelanın fotoğrafını gösterdiğinizde ekranınıza çevirisi düşüyor.    

7) PackPoint

Bu uygulama ile gideceğiniz bölgede ne gibi aktiviteler olduğunu görebiliyor ayrıca bu aktiviteler için ne gibi hazırlık yapmanız gerektiğini de öğrenebiliyorsunuz.  

8) Time Out

Time Out seyahatiniz esnasında plan yapmanızı oldukça kolaylaştıracak bir uygulamadır. Gideceğiniz bölgedeki yeme, içme, eğlence mekanları ve kültür, sanat, müzik etkinliklerini Time Out uygulaması ile keşfedebilirsiniz.  

9) Wi-Fi Finder

Seyahat esnasında mobil veriniz yeterli gelmeyebilir. Böyle anlarda Wi-Fi noktası bulmak işinize yarayacaktır ancak internet noktası bulmak seyahat esnasında her zaman pek de kolay olmuyor. Wi-Fi uygulamasını kullanarak bulunduğunuz bölgede size en yakın kablosuz internet ağlarını bulabilirsiniz.  

10) XE Currency

Farklı para birimlerini çözmeye alışmak zor gelebilir. Bu uygulama tüm para birimlerini döviz kuruna göre çeviriyor ve yapılacak harcamaları istediğiniz para birimine göre karşılığını hesaplıyor. Böylece ödeme yaparken hesabınızı bilebilirsiniz ve hem daha planlı hem de zaman kaybetmeden alış veriş yapabilirsiniz.    

11) Zamato

bu uygulaması ile konumunuza yakın restoranlara erişebilir, konsept ve menülerini değerlendirebilir damak tadınıza en uygun yemeği bulabilirsiniz.  

12) TripAdvisor

Gerçek kullanıcı değerlendirmelerini baz alarak oluşturulan çok kapsamlı bir seyahat planlama uygulamasıdır. Böylece seyahat noktanızda bulunan otel, restoran, kafe, müze gibi mekanlar hakkında fikir fikir sahibi olabilirsiniz.

Özge

Özge

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

Önceki

Markanızın Dijital Dünyada Varlığını Sürdürecek 3 Alan

Sonraki

Türkiye’de İş Yaşamında Kullanılan Başlıca Mobil Cihazlar