• Cumartesi 29 Şubat

Para Kazanmanın ''Eğlenceli'' Yolları

Teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte ''global köy'' haline gelen dünya için doğal olarak artık eğlence anlayışı da global. Dünyanın globalleşmesiyle hayatımıza giren yeni mesleklerin birçoğu eğlence sektörüne ait olmakta.  Eğlence sektörü 21. yüzyılın en revaçta sektörlerden biri olup hem yatırımcıların hem de çalışmak isteyen gençlerin gözdesi olmuş durumda. Böylece artık eğlence sektörü dediğimizde yalnızca çocuklar için oyuncaklar ya da lunaparklardan ibaret olan bir sektör değil tam tersi yetişkinlere yönelik hizmetin söz konusu olduğu bir sektör tablosu görüyoruz. Örnek vermek gerekirse dün Türkiye'de lunaparklar mı vardı? Bugün Dünya çapında Disneyland var, roller coaster var! Üstelik bunlar yetişkinlere yönelik! Eskiden oyun dediğimizde Atari vardı, şimdi sayısız çeşitte oyuncak hem çocukları hem de gençleri oyun salonlarına çekiyor. Hatta daha da iyisini söyleyelim bilgisayar oyunları ve online oyunlar!  

Onlar Artık Sizin Bildiğiniz Oyunlar Değil

    Günün büyük bir çoğunu oyun oynamak ile geçirenler, bu işten günümüzde para kazanabileceklerini de muhtemelen biliyorlardır. Eskiden bilgisayar oyunları ve online oyunlar derslerin, öğretmenlerin, ailelerin düşmanıyken bugün oyunlar eğlence sektörünün öyle büyük bir parçası haline geldi ki. Bu oyunları üretmek de oynamak da oldukça kompleks işler! Öyle oyunlar var ki yurt dışındaki bazı kullanıcılar oyun içindeki bir silahı ya da savaşçıyı milyarlar ödeyerek sizden satın alabiliyor. Yalnızca oynayarak değil üretim kısmında da oyunları işinizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Bir oyun yazın ya da hiç değilse sevdiğiniz oyunun yakaladığınız açıklarını ya da geliştirilebilecek özelliklerini öneri halinde sunun. Bu önerileri teknoloji platformları ve pek çok platform satın almak isteyecektir.  

Bitcoin Gibi Sanal Paralar!

  Günümüzde değer kazanana kadar kripto para piyasasını, Bitcoin'i kimler biliyordu? Sadece meraklıları. Onların bir çoğu şuan zengin olmuş durumda. Herhangi bir resmi kuruluşa, devlete, bankaya bağlı olmayan internetin para birimi olarak adlandırabileceğimiz Bitcoin, gerçek para gibi zengin de edebilir batırabilir de. Gerek Bitcoin gerekse internetteki bu gibi yatırımları takip edin.    

Sanat ''Eğlence'' İçin!

  Bilgisayar oyunları, konserler, festivaller, spor, konsept mekanlar, kitaplar, diziler, filmler... Bu etkinliklerin birçoğu (diziler, filmler, müzik, futbol vs.) insanlar için bir tutkuya dönüşerek en çok para harcadıkları şeyler arasında başlarda geliyor. ''Sanat sanat için midir? yoksa toplum için midir?'' tartışmalarını bir kenara koyalım, günümüzde her şey gibi sanat da ''eğlence'' için. İnsanların para harcadıkları bu sektörler üzerine fikirler üzerine yoğunlaşın! Şöyle söyleyelim günümüzde bir kafe dahi açıyorsanız, bunu eğlenceli bir şekilde açmanız gerekmekte. Ünlü bir dizi/film konseptini açtığınız kafeye giydirin, dikkat çekin! Dünyaca ünlü dizi Breaking Bad'in kafesi ilk kez Türkiye'de İstanbul'a açıldı ve Dünya'nın ilk Breaking Bad temali kafesi olma ünvanını taşıyan bu kafe şuan Dünya'ya açılıyor. Kafe/Bar açma fikri riskli biliyoruz ancak doğru konsept ve doğru iş planı ile neden olmasın?  

Özge

Özge

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

Sonraki

Detoks İçecekler Hem İlham Hem Yatırım Kaynağı Olmakta