• Çarşamba 01 Nisan
New York'un etkileyici caz kulüpleri

New York'un etkileyici caz kulüpleri

New York'un etkileyici caz kulüpleri

Caz, Güney Amerika‘da doğsa da New York caz hayranları için dünyanın en popüler yerlerinden biri. Dünyanın en iyi müzik yapan caz kulüpleri New York’ta bulunuyor. Zengin müzik seçeneği ile her türde müziği seçenleri 24 saat eğlendirebilen New York’ta!

New York, caz severleri için 20. Yüzyılın başlarından beri en çok tercih edilen şehir oldu. Müzikal “folklörcülere göre, The Big Apple” takma adını cazcılara borçlu. Eskiden cazcılar tur yaptığı şehirlere ‘Apple’ adını verirlerdi. New York cazın başkenti olmayı başardı ve New York en büyük grupların en güzel performansların sergilendiği yer oldu.

Caz severlerin en çok söylediği söz ’Caz belki New York’ta doğmadı ama New York’ta ünlendi’ 1950’lerde daha sofistike hale geldi. Caz tekrar keşfediyor

Gençlerin eski tarz caza hayranlığının artığı söyleniyor. Türkiye’nin de çok anlamlı ve çok eğlenceli caz festivalleri düzenlendiği en büyük hayallerinden biri de Türkiye de sahne almak istediklerini söylediler.

Dünyanın en ünlü caz kulübü 1981 yılında kurulan akşam yemeği ve şov tarzında en çok tercih edilen Blue Note her gün müziğin tadını çıkarabileceğiniz ve hatta doruklara çıkabileceğiniz çok özel bir yer. Dizzy’s Club Coca en büyüğü

Caz müziğini nefes kesici bir manzarada dinleme fırsatı sunuyor. Süper zaman geçirmenizi sağlayan bu kulüp Central Park’ın büyüleyici manzarasıyla harika bir performans bir arada.

 

Nafize

Nafize

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

Burcunuza Göre Uygun Olan Seyahat Tarzın Nedir? Önceki

Burcunuza Göre Uygun Olan Seyahat Tarzın Nedir?

İstanbul İçin Photo Awards 2019 Başvuruları Başladı! Sonraki

İstanbul İçin Photo Awards 2019 Başvuruları Başladı!