• Çarşamba 01 Nisan

Kısa Videolar Yapabileceğiniz 6 Ücretsiz Mobil Uygulama

İçinde bulunduğumuz dijital çağda elimizin altındaki cep telefonları ile hobilerimizi kendimize bir adım daha yaklaştırma imkanı buluyoruz. Gerek hobi gerekse işiniz için kısa film çekmek veya kısa videolar oluşturmak istiyorsanız,  bu ücretsiz mobil uygulamalar ile aklınızdaki video fikirlerini gerçeğe döküp sosyal mecralarda paylaşıma açabilirsiniz.

 

1) Camcorder

Camcorder ile cihazınızın kendi kamerasını açmış gibi çekim yapmaya başlayabiliyorsunuz. Özellikle retro tasarımları sevenler için ideal bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca videoyu yeni çekmenize gerek yok video galerinizdeki herhangi bir videonun üzerinde de Camcorder ile oynayabiliyorsunuz.

   

2) Vimo

Vimo ile ister albümünüzde bulunan bir videoyu isterseniz de yeni çekeceğiniz bir videoyu efektler ve stickerlar ile istediğiniz gibi editleyebiliyorsunuz. Ayrıca Vimo'da bulunan ses efektleri ile eğlenceli videolar da yapabiliyorsunuz.

   

3) VUE

Hem App Store vem Google Play Store'dan indirebileceğiniz VUE ile birkaç videoyu peş peşe ekleyerek uzun videolar yapabilirsiniz. Ayrıca birleştirip editlediğiniz videolara efekt de ekleyebiliyorsunuz.

   

4) Quick

Quick, App Store'dan ''Eitörün Seçimi'' uygulamalarından biri. Quick ile bir profesyonel gibi video çekebilirsiniz. Ekli olan konseptli efektler sanki bir tasarımcının elinden çıkmış gibi görünüyor.

Quick mobil uygulamasını hem App Store hem de Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

   

5) Enlight Videoleap

Enlight videoleap, özellikle profesyonel işlerle uğraşanların tercih ettiği bir program olarak dikkat çekiyor. Kendi kalitesi yüksek konseptli video stoğunun bulunması uygulamayı oldukça cazip kılıyor.

   

6) Glitche

App Store'dan indirebileceğiniz Glitche'nin birçok efekti ücretli olsa da ücretsiz efektleri de kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli cinsten. Uygulamada özellikle bilim-kurgu konsepti sevenlerin tercih edeceği efektler yer alıyor. Eğer karanlık videolar çekmek/hazırlamak istiyorsanız Glitche'e kesinlikle bir göz atmalısınız.

Özge

Özge

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

Önceki

Google Ads ile Gelen Yeni Özellikler

Sonraki

28 Temmuz Dünya Hepatit Günü