• Cumartesi 29 Şubat

Google Ads ile Gelen Yeni Özellikler

Adwords platformunun Ads'e dönüşmesi ile beraber Google küçük işletmeler için akıllı kampanyalar adlı bir özellik çıkardı. Bu özellik varsayılan olarak gelecek ve küçük işletmeler rahatlıkla kampanyalarını çıkarabilecekler. İsim değişikliği ile birlikte reklam verenlerin manuel olarak düzenlemesi gereken şeylerin sayısı oldukça az görünüyor.  Android ve iOS marketlerinde listelenirken kullanılan elementler en yüksek verimi alma amacı ile reklamda otomatik olarak kullanılıyor. Hatta Google uygulama türüne göre metin önerileri dahi sunabiliyor.Başka bir deyişle Google Ads ile birlikte artık bazı şeyleri otomatik yapabiliyor olacağız. Akıllı reklamlar ile gelen değişikliğin özellikle kobilere yönelik olduğunu söyleyerek diğer detayları aktarmaya başlayalım.

Öncelikle reklam vermede doğru hedef kitleye ulaşmak oldukça önemli. Otomatik hedefleme özelliği sayesinde otomatik olarak teklifler oluşturuluyor ve böylece reklamın görünürlüğünün ve tıklama oranlarının arttırılması hedefleniyor. Ancak konum ve dil gibi ayarlarının hala manuel olarak yapılmaya devam ettiğini de belirtelim.

Google yeni özellikler ile küçük işletmelerin reklam harcamalarını teşvik ediyor ve destekleyici bir tutum sergiliyor.  Alışveriş odaklı reklamlar normalde yoğun bir optimizasyon ve çalışma istiyordu. Şuan ise küçük işletmeler büyük ölçüde otomatikleştirilmiş bu yeni reklam modeli sayesinde artık direkt olarak alışveriş odaklı reklamlar yapabilecekler.   Bu yeni modeli kullanan işletmeler, otomatik olarak re-marketing çalışmaları yapabiliyor olacaklar. Bunun yanı sıra re-marketing çalışmalarında son 45 günde gerçekleşmiş en az 20 satıştan elde edilen verileri kullanabilecekler. Böylece yapılan kampanyanın satış odaklı geri dönüşünün en iyi olacak şekilde optimize edilmesi mümkün oluyor. Farklı kampanyalara farklı tutarlar harcamak istiyor olabilirsiniz, farklı tutarlar belirlediğinizde de optimizasyonlar o hedeflere göre yapılıyor. Buradaki tek manuel işlem ise harcanacak tutarı belirtmeniz oluyor.

Özge

Özge

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

Önceki

Geleceğin En Kötü ve En İyi Meslekleri

Sonraki

Kısa Videolar Yapabileceğiniz 6 Ücretsiz Mobil Uygulama