• Çarşamba 01 Nisan
E FATURA DÖNEMİ BAŞLIYOR!

E FATURA DÖNEMİ BAŞLIYOR!

E FATURA DÖNEMİ BAŞLIYOR!

E fatura dönemi başlayacak!

Verilen tarihe göre yani (1 Mart) dan itibaren elektronik faturaya geçiş yapılacak. Faydaları olarak görülen yönü ise zaman ve emekten tasarruf yapılacak. İyimi olacak kötü mü olacak tartışılacak yönleri ise bürokrasi ve kırtasiyecilik azalacak.

Brokrasi Ve Kırtasiyeciliğin Azalması Yapılan bu yeni uygulama ile ekonomi ve maliye politikaların karar verme ve belirlenme aşamasında karar vericilere daha detaylı ve kullanışlı veri sağlayacak. Bu şekilde de kağıt ve ıslak imza olarak yürütülen bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azalacağı açık bir şekilde belli ediliyor. Fakat vadettikleri emek ve zamandan tasarruf.

 

Bu şekilde de ülkeye dijital olarak katkı sağlayıcı bir proje olduğu düşünülmekte. Şimdilik hedef ise ülkedeki yerli yazılım ile ilgili teknolojilerin gelişimini sağlamak ve dışa bağımlılığı azaltmak. Tamamen açık kaynak kodlu yazılımlar kullanılarak oluşan kamu idarelerince kullanılmaya başlandı.

E-fatura için gerekli olan altyapı tamamladı. Dahil edilecek olan yerler ise kamudan kamuya, özel sektörden kamuya harcama süreçlerinde olacak

Nafize

Nafize

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

Opportunity'ye Veda Önceki

Opportunity'ye Veda