• Cumartesi 29 Şubat
nöral terapi

nöral terapi

Diş Sağlığı ve Nöral Terapi

Ağız ve diş sağlığının korunması birçok koşulun bir arada sürdürülmesi ile mümkün olabiliyor. Sağlıklı beslenme, yeteri kadar vitamin ve mineral takviyesi alma, sigara-alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzaklaşmak, rutin bakım ve kontrollerin sağlanması gibi koşulların yanı sıra insan total sağlığı da ağız ve diş sağlığını önemli derecede etkiliyor.

Günümüzde bağırsak florasının diş sağlığı ile yakından ilişkili olduğu da üzerinde durulan önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıklı bir bağırsak florası gerek total sağlık durumuna gerekse de ağız ve diş sağlığına doğrudan etki ediyor. Bu nedenle bağırsak florasının sağlığının korunması gerekmektedir. Bağırsak florasının bozulmasına neden olan; ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlar, stres, sağlıksız beslenme ve vücutta metal birikimi gibi durumlardır. İnsanın günlük yaşamında sağlığını koruması ise diş sağlığını da korumaya yardımcı oluyor.

Diş sağlığının korunmasında ya da diş hastalıklarının tedavisinde nöral terapi uygulamalarından yararlanılıyor. Nöral terapi; insan bedenine yansıyan iç ve dış etkilerin birlikte değerlendirilmesi ve bütüncül bir yaklaşım ile iyileştirmeye yönelik gerçekleştirilen çalışmalardır. Nöral terapi günümüzde genellikle kuantum fiziği, madde regülasyonu ve rezonans bilgisine dayanarak uygulanıyor.

Nöral Terapinin Uygulandığı Diş Sağlığı Alanları

Nöral terapi ağız bölgesi ve dişlerde görülen birçok problemin giderilmesinde etkili oluyor. Bu problemler ise şu şekilde sıralanabiliyor;

- Diş eti hastalıkları

- Ağız yanması sendromu

- Kas ve mide spazmları

- Tükürük bezinde görülen problemler

- Çene eklemi hastalıkları

- Cerrahi tedavi sonrası komplikasyonların giderilmesi

Nöral terapinin uygulanabilmesi için belirli bir yaş aralığı gözetilmemekle birlikte aynı zamanda; emziren ya da hamile kadınlarda, çocuklarda ve kalp hastalarında da uygulanabiliyor.

Nöral Terapinin Uygulanışı

Sinir tedavisi ile ilişkili olan nöral terapi uygulamaları sırasında iğne uygulaması yerine vücudun belirli noktalarına küçük iğneler ile uyarılar yeterli oluyor. Hastanın hali hazırda kullanmış olduğu kan sulandırıcı ilaçlar bulunuyorsa nöral terapi öncesinde doktoruna danışması öneriliyor.

Ağız ve diş sağlığının korunmasında farklı yöntem ve uygulamalar mevcuttur. Alanında uzman ve tecrübeli bir diş hekimine başvurmak her zaman için ağız ve diş problemlerinin uygun yöntemler ile teşhis ve tedavi edilmesinde etkendir.

Ayrıntılı bilgi için Dt. Tijen Dürer'e danışabilirsiniz. 

Aleyna

Aleyna

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

estetik ameliyatlar Önceki

Estetik Ameliyatlar Hakkında Merak Edilenler

Sonraki

Dede Korkut Artık Dünya Mirası!