• Cumartesi 29 Şubat
diş beyazlatma

diş beyazlatma

Diş Beyazlatma Çok Sık Tercih Ediliyor!

Sağlıklı bir diş dizilimi, kişinin total sağlık durumunu etkileyen en önemli faktörlerden biri. Bunun yanında dişlerin temiz ve doğal beyaz renginde görünmesi; kişinin özgüvenini arttıran ve aynı zamanda sosyal ortamlarda kendisini çok daha rahat hissetmesini sağlayan bir durum açığa çıkarmaktadır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve tıp alanında da bilimsel çalışmaların yaşam gerçekliğine aktarılması ağız ve diş sağlığı uygulamalarında da kullanılmaktadır. Diş uygulamaları bu gelişmeler sonucunda hem sağlık hem de estetik anlamda yeni ve nitelikli uygulamalar sağlamaktadır. Diş beyazlatma uygulaması da söz konusu işlemler arasında en sık tercih edilen işlemlerden biridir.

Fazla ilaç kullanımı, sigara kullanımı, çay kahve gibi içeceklerin çok sık tüketilmesi gibi nedenler sonucunda diş renginde deformasyonlar yaşanmaktadır. Rutin diş bakımı ile geçirilemeyen bu renk değişimleri kliniklerde uygulanan diş beyazlatma uygulamaları ile düzeltilebilmektedir. Günümüzde özellikle çalışan kesimin çok sık tercih ettiği bu işlem için diş hekimi ve diş kliniği seçimi büyük önem taşımaktadır.

Diş uygulamalarında yaşanabilecekler şu şekilde sıralanabilmektedir;

- Enfeksiyon

- Kanama

- Apse

- Kalp hastalıkları

- Sinir sistemi hastalıkları

-Çene eklem rahatsızlıkları

Bu risk faktörlerinin önüne geçilebilmesi için alanında uzman ve tecrübeli diş hekimlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Diş beyazlatma uygulamasının yanı sıra sıklıkla tercih edilen diş uygulamalardan biri de diş implantıdır. Diş kayıplarının tedavisinde uygulanan bu işlem günümüzde en nitelikli ve kalıcı uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Vidalama sistemi sonrasında doğal diş görünümüne en yakın şekilde uygulanan diş implantı İzmir’de son yıllarda nitelikli bir şekilde sıklıkla uygulanmaktadır.

Diş Estetiği Öncesinde Bunlara Dikkat

Ağız ve diş sağlığı uygulamalarının son yıllarda çok çeşitli hale gelmesi ve bununla birlikte diş diziliminin kalıcı bir estetik görünüme kavuşturulabilmesi için; uygulama öncesinde ayrıntılı bir muayene süreci yaşanmaktadır. Diş sağlığı özellikle sinir sistemini ve kalp sağlığını etkilemektedir. Bu nedenle muayene ve tetkik sürecinde diş hekiminin kalp ve sinir sistemi ile ilgili sağlık öyküsünü bilmesi gerekmektedir. Böylece uygulamalar öncesinde çeşitli önlemler alınarak risk faktörlerinin önüne geçilebilmektedir.

Diş beyazlatma ve diş kaplama gibi estetik diş İzmir, İstanbul gibi metropollerde sıklıkla uygulanan hatta sağlık turizmi oluşturan uygulamalardır. Estetik diş uygulamaları elbette güzel bir görünüm için tercih edilmektedir. Ancak bu uygulamalar ile birlikte rutin diş bakımının aksatılmamasının yanı sıra; alkollü asitli içeceklerden; çay, kahve gibi içeceklerden ve sigara tüketiminden vazgeçilmesi gerekmektedir.

 

Ayırntılı bilgi için: CTG Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne başvurabilirsiniz. 

Aleyna

Aleyna

içerik editörü olarak görev yapmaktadır. Yıllardır biriktirdiği tecrübesini siteye aktarmaktadır.

vajina beyazlatma Önceki

Sık Başvurulan Genital Estetik Uygulamaları

protez göz Sonraki

Göz Hastalıkları ve Tedavileri